KUD Cerkno - Biertah

Brihtne glavce KUD-a Cerkno smo prišle do ugotovitve, da je čas za novo sekcijo … In ker je v deželi navada, da sekcije nosijo lepo zveneča, celo pompozna imena, smo se tudi sami na vse mile viže trudili najti pravo ime.

Nekako se nam je zdelo, da bi “Biertah za brajne” še najbolj označeval pomen sekcije, vsi skupaj si bomo namreč nadeli predpasnik in se lotili … ne kuhanja, pomivanja ali pospravljanja, temveč branja!

Namen sekcije je širjenje bralne kulture med vsemi generacijami. Bralna srečanja se odvijajo približno na vsakih šest tednov. Na njih na sproščen način razpravljamo o prebranih knjigah in literaturi na splošno.

Druženja ob knjigah niso namenjena zgolj članom društva, temveč prav sem, ki jim ljubezen do tiskanih vrstic ne da miru. Na naslovni strani portala redno objavljamo datume srečanj in če tudi vi spadate med knjižne nadebudneže, se nam kadarkoli pridružite!